Zakup chorwackiej spółki Avalon to drugi projekt R22 współfinansowany przez Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN. Umowa inwestycyjna zawarta w 2019 r. dotyczyła udzielenia przez fundusz pożyczki na zakup chorwackiej spółki. Rok wcześniej R22 wspólnie z funduszem sfinansowało inwestycję w trzy rumuńskie spółki działające w obszarze hostingu i domen.

rodzaj finansowania

Rodzaj finansowania: pożyczka

No alt text available for image

Udział funduszu: 0,9 mln euro

No alt text available for image

Łączna wartość projektu: 1,85 mln euro

Charakterystyka spółki

R22 to dynamicznie rozwijająca się grupa technologiczna. Portfolio grupy obejmuje usługi hostingowe, sprzedaż domen, narzędzia do tworzenia i prowadzenia sklepów internetowych, usługi wielokanałowej komunikacji, rozwiązania z zakresu automatyzacji marketingu, oprogramowanie dla branży hotelarskiej oraz usługi telekomunikacyjne.

Motywacja spółki do kapitałowej ekspansji zagranicznej

Dla Grupy R22 polski rynek wewnętrzny jest zbyt mały, aby zapewnić spółce stabilny wzrost. Dlatego firma konsekwentnie zdobywa kolejne rynki zagraniczne. Celem strategicznym, który przyświeca nowym inwestycjom, jest przejmowanie i konsolidacja działających spółek, a w konsekwencji uzyskiwanie dużego udziału i pozycji lidera w krajach ekspansji. Firma rozwija działalność w skali globalnej.

Efekty ekspansji

Dzięki wspólnej inwestycji z Funduszem Ekspansji Zagranicznej i przejęciu spółki Avalon, R22 stało się wiceliderem chorwackiego rynku hostingu i domen. Avalon posiada obecnie około 30% udziału w rynku.

Wyjście funduszu z inwestycji

W październiku 2022 r. pożyczka udzielona przez fundusz na sfinansowanie akwizycji w Chorwacji została spłacona. Dzięki współpracy z funduszem Grupa R22 z lokalnego gracza została liderem rynku CEE i rozpoczęła ekspansję globalną.

Scroll Up

Formularz zgłoszenia nieprawidłowości (anonimowy)

Podanie Twoich danych osobowych nie jest wymagane

Zgłoszenie reklamacji