Proces inwestycyjny

Proces rozpoczyna się od momentu, gdy spółka zgłasza się do nas z zapytaniem o możliwości skorzystania z współfinansowania.

 

Jak każdy proces biznesowy, także i ten ma swoje etapy.

 1. Pierwszy kontakt
  O projekcie zwykle dowiadujemy się podczas spotkania, telefonicznie lub za pośrednictwem e-maila. Zawieramy umowę o zachowaniu poufności i prosimy o dostępne informacje o polskiej spółce i jej zagranicznym projekcie.
 2. Ocena projektu
  Po otrzymaniu pakietu danych i wizycie w Twojej firmie powinniśmy być gotowi do uzyskania wstępnej akceptacji Komitetu Inwestycyjnego. Jeżeli Twój pomysł zostanie pozytywnie oceniony, przystępujemy do szczegółowej analizy rynku, produktu, możliwości partnerów, planu działań i długoterminowej projekcji finansowej zagranicznego projektu. Przeprowadzimy też wizję lokalną. Na podstawie naszej analizy Komitet Inwestycyjny podejmie ostateczną decyzję. Ten dwustopniowy proces trwa zwykle od 2 do 3 miesięcy.
 3. Uzgodnienie warunków umowy inwestycyjnej
  Kiedy Polski Partner i Fundusz osiągną porozumienie co do podstawowych założeń, przystępujemy do przygotowania tekstu umowy inwestycyjnej.
 4. Współpraca podczas realizacji projektu i jego dalszego rozwoju
  Fundusz zwykle pozostaje w projekcie przez 5-7 do 10 lat. Przedstawiciel Funduszu wspiera partnerów w radzie nadzorczej zagranicznej spółki.
  Wyjście Funduszu następuje po czasie i na warunkach rynkowych określonych w umowie inwestycyjnej, przez odkup udziałów Funduszu przez Polskiego Partnera lub umorzenie udziałów w spółce zagranicznej.

 

Poniżej prezentujemy schemat graficzny przykładowego procesu inwestycyjnego, który pomoże Ci zaplanować działania

Proces inwestycyjny

Jeśli jesteś zainteresowany finansowaniem ekspansji zagranicznej Twojej firmy, opisz nam Twój pomysł przez formularz w bocznym pasku strony.