Fundusz jest przeznaczony dla spółek z różnych sektorów gospodarki działających na rynku polskim. Angażuje się w już działające przedsiębiorstwa, które posiadają odpowiednie doświadczenie w swojej branży, a stosowany przez nie model biznesowy i technologie sprawdziły się w dotychczasowych działaniach rynkowych.
Fundusz szczególnie interesuje się tymi podmiotami, które zbudowały silną pozycję rynkową w swojej branży, posiadają znaczny potencjał wzrostu, zwiększają przychody, poprawiają efektywność czy wdrażają innowacje. Fundusz może inwestować także w podmioty spełniające kryteria zrównoważonego rozwoju i normy ESG.
PFR TFI S.A.
ul. Krucza 50 | 00-025 Warszawa
Skontaktuj się z nami - nasi eksperci czekają na Twoje pytania:
Poprawa sytuacji przedsiębiorstw poprzez udoskonalenie produktów, poprawę efektywności operacyjnej oraz wzrost realizowany w sposób organiczny lub w procesach przejęć innych podmiotów.
Rozwój podmiotów o kluczowym znaczeniu dla krajowej gospodarki, aby nie ustępowały miejsca konkurentom z rynków zagranicznych.
Wsparcie przedsiębiorstw w realizacji projektów infrastrukturalnych.
Fundusz udziela finansowania w kilku formach:
Portfelem inwestycyjnym Funduszu zarządza PFR S.A. Decyzja o zaangażowaniu Funduszu jest poprzedzona negocjacjami.
Fundusz udziela finansowania przedsiębiorstwom w różnych sektorach gospodarki, m.in. w sektorach o strategicznym znaczeniu dla gospodarki. – takich, jak: paliwa i energia, chemia i surowce, telekomunikacja, przemysł, infrastruktura.
Fundusz koncentruje się na przedsiębiorstwach, które:
przy czym może także zaangażować się w takie projekty, jak fragmenty transgranicznych sieci przesyłowych.
Do dodatkowych najważniejszych korzyści należą:
Środki z Funduszu mają pomóc spółkom w:
Fundusz klasyfikuje się jako fundusz z artykułu 6 zgodnie z Rozporządzeniem UE w sprawie ujawniania informacji na temat zrównoważonego finansowania (SFDR), co oznacza, że ryzyko zrównoważonego rozwoju jest uwzględnianie w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych.
Ryzyko zrównoważonego rozwoju oznacza zdarzenie lub warunki środowiskowe, społeczne lub związane z zarządzaniem (ESG), które, jeśli wystąpią, mogą spowodować rzeczywisty lub potencjalny istotny negatywny wpływ na wartość inwestycji. Zasady dotyczące uwzględniania ryzyka zrównoważonego rozwoju określa „Strategia wprowadzania do działalności ryzyk dla zrównoważonego rozwoju w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych przez PFR TFI S.A.” dostępna w zakładce Zrównoważone inwestowanie.
14 kwietnia 2022 r. nastąpiło połączenie Funduszu Inwestycji Infrastrukturalnych - Kapitałowego FIZ Aktywów Niepublicznych (Fundusz Przejmowany) z Funduszem Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZ Aktywów Niepublicznych (Fundusz Przejmujący).