Warto wybrać PPK w PFR TFI

Stoisz przed wyborem instytucji, której powierzysz zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi w Twojej firmie?

W PFR TFI przygotowaliśmy kompleksową ofertę, dzięki której wdrożenie i obsługa PPK w Twojej firmie bedą przebiegały sprawnie i angażowały jak najmniej Twojego czasu i środków. Zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie tworzenia i prowadzenia PPK - zarówno w zakresie działań administracyjnych, operacyjnych, jak i szkoleń, komunikacji oraz obsługi zleceń.

No alt text available for image

Kompleksowe wsparcie oraz wysoka jakość

No alt text available for image

Przyjazny system do obsługi

No alt text available for image

Edukacja

No alt text available for image

Doświadczenie i kompetencje

No alt text available for image

Zdalny proces wdrożenia i obsługi PPK

No alt text available for image

Wiarygodność i stabilność

No alt text available for image

Profesjonalni zarządzający

No alt text available for image

Atrakcyjne opłaty za zarządzanie

No alt text available for image

Synergia Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju

Zdajemy sobie sprawę, że wdrożenie i obsługa PPK to duże wyzwanie, dlatego u nas możesz liczyć na kompleksowe wsparcie oraz narzędzia, które ułatwią uruchomienie i prowadzenie programu. Oto, co oferujemy:

no alternative text available

Profesjonalny zespół do obsługi firmy

Przygotuje indywidualny harmonogram wdrożenia PPK uwzględniający specyfikę Twojej organizacji oraz komunikację z pracownikami. Pomoże przejść przez cały proces, przeszkoli z procedur i systemów, przekaże wzory formularzy, deklaracji i materiały dla pracowników. 

no alternative text available

Nowoczesny i intuicyjny system iPPK do obsługi programu

System iPPK to wsparcie we wdrażaniu i obsłudze PPK. Przyjazne narzędzie umożliwi sprawne zarządzanie programem  i wypełnienie obowiązków wobec pracowników, a także pozwoli na automatyzację procesów i ograniczenie zaangażowania z Twojej strony.

no alternative text available

Pomoc w wypełnieniu obowiązków pracodawcy

Pomagamy wypełnić obowiązki pracodawcy wynikające z przepisów o PPK. Podpowiemy kiedy i o czym poinformować pracowników, jak obsłużyć dyspozycje, w jaki sposób dokonać aktualizacji list zgłoszonych pracowników.

no alternative text available

Szkolenia i materiały informacyjne

Prowadzimy kompleksowe szkolenia dla Ciebie oraz Twoich pracowników zarówno w siedzibie firmy, jak i online. Osobom odpowiedzialnym za wdrożenie PPK przedstawimy szczegółowe zagadnienia związane z obsługą programu i działaniem systemu iPPK. 

Z nami wdrożysz PPK w kilku prostych krokach

1

Skonsultuj się z przedstawicielami PFR TFI. 

4

Przekaż pracownikom podstawowe informacje o PPK i PFR TFI. Zbierz od nich ewentualne deklaracje.

2

Wyznacz osoby odpowiedzialne za wdrożenie i obsługę PPK po stronie firmy.

5

Podpisz umowę o prowadzenie PPK w imieniu i na rzecz Twoich pracowników. Dołącz listę zgłoszonych pracowników. 

3

Podpisz  umowę o zarządzanie PPK.

6

Oblicz i przekaż pierwsze wpłaty.

Harmonogram

Termin wdrożenia PPK zależy od stanu zatrudnienia. W pierwszej kolejności do PPK przystąpiły największe przedsiębiorstwa, a w następnych etapach do programu dołączą kolejno średnie, małe i mikro przedsiębiorstwa.

W 2021 r. wszyscy zatrudnieni będą mieli możliwość oszczędzania w PPK. 

W poniższej tabeli prezentujemy aktualne terminy wdrożenia PPK dla wszystkich grup przedsiębiorstw: 

Harmonogram wdrażania PPK

Korzyści

Pracownicze Plany Kapitałowe to program zaprojektowany w taki sposób, który pozwoli uzyskać korzyści przez wszystkie uczestniczące w nim strony  - również pracodawcę. W tym miejscu dowiesz się, jakie korzyści możesz uzyskać dzięki PPK. 

no alternative text available

Pozytywny wizerunek pracodawcy

Zyskujesz dodatkowe narzędzie motywacyjne, dzięki możliwości dokonywania dodatkowych wpłat do 2,5% wynagrodzenia. To może stanowić istotną przewagę w kontekście pozyskiwania i utrzymywania pracowników. 

no alternative text available

Łatwiejszy dostęp do finansowania

Długoterminowe oszczędności w PPK to środki, które mogą realnie przyczynić się do rozwoju gospodarki poprzez zwiększenie kapitału dostępnego dla polskich firm.

no alternative text available

Zwiększenie lojalności pracowników

Coraz więcej osób oczekuje ze strony pracodawcy zaangażowania w kwestie społeczne. Pracodawcy, którzy spełniają te oczekiwania mogą liczyć na większe zaangażowanie, lojalność i poparcie ze strony pracowników.

no alternative text available

Społeczna odpowiedzialność biznesu

W ocenie działalnosci biznesowej uwzględnia się m.in. zaangażowanie w kwestie społeczne. Przykładem  jest odpowiedzialność za pracowników i ich bezpieczeństwo finansowe.

no alternative text available

Ulgi finansowe

Wpłaty pracodawcy stnowią koszt uzyskania przychodu i pomniejszają podstawę naliczenia podatku dochodowego. Ponadto nie wlicza się ich do podstawy wynagrodzenia, od której ustalana jest wysokość składek emerytalno-rentowych.

no alternative text available

Bezpieczeństwo finansowe pracowników

Zwiększając kwotę odprowadzaną na rachunki PPK pracowników, pracodawcy mają okazję do pokazania, że troszczą się o bezpieczeństwo finansowe pracowników i ich rodzin. 

Przydatne narzędzia

Multimedia

Szukasz informacji o PPK w formie krótkich filmów czy szkoleń online. W tym miejscu znajdziesz interesujące materiały. 

Film instruktażowy iPPK

System iPPK to wsparcie dla każdego pracodawcy we wdrażaniu i obsłudze PPK. Pozwala na pełną obsługę PPK z dowolnego miejsca. 
Obejrzyj krótki film, aby poznać wszystkie możliwości iPPK. 

Do pobrania

Potrzebujesz więcej szczegółowych informacji, a może szukasz wzorów dokumentów? Przygotowaliśmy dla ciecie zestaw pajważniejszych plików. 

PPK W PFR TFI - NASZA OFERTA

Sprawdź naszą ofertę na utworzenie, zarządzanie i prowadzenie Pracowniczego Planu Kapitłowego.

PORADNIK PRACODAWCY

W tym dokumencie znajdziesz informacje, które pomogą Ci w sprawnym wdrozeniu PPK w Twojej firmie.

PROSPEKT INFORMACYJNY PFR PPK SFIO

Znajdziesz tu m.in. szczegóółowe informacje na temat praw przysługujących uczestnikom, polityki inwestycyjnej czy ryzyka związanego z inwestowaniem. 

Wzory formularzy i deklaracji dla uczestników PPK znajdziesz w zakłdace Centrum wiedzy. Aby przejść do zakładki, kliknij poniższy przycisk. 

To warto wiedzieć o PPK

Nasi eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania o PPK. W każdym artykule znajdziesz wyjaśnienie praktycznych kwestii związanych z wdrożeniem i obsługą PPK. 

Ile moge zaoszczedzic w PPK

Ile mogę zaoszczędzić w PPK?

Oszczędzanie na przyszłość można pod pewnymi względami porównać z budową domu czy projektem biznesowym – składa się z etapów, podczas jego realizacji musimy uwzględnić wiele czynników zewnętrznych, a po drodze mogą się pojawić pewne bariery. Jednak, jeśli odpowiednio się przygotujemy, osiągniemy zamierzony efekt. Jak tego dokonać? Jednym z kluczowych elementów jest jasno określony cel, który motywuje i pozwala skoncentrować się na realizowanych zadaniach. Podobnie w oszczędzaniu - perspektywa konkretnych środków na rachunku pomaga utrzymać dyscyplinę i regularnie odkładać środki na przyszłość.

21 lipca 2020, Monika Andrzejczyk

PPK a zmiana pracy

PPK a zmiana pracy

Podjąłeś ważną decyzję: zmieniasz pracę. Przed Tobą nowy etap w karierze i nowe wyzwania. Jak każda zmiana tak i ta będzie jednak wymagać od Ciebie nowej organizacji – wdrożenie się w nowe obowiązki, poznanie zespołu i formalności. Zadajesz sobie pytanie: co stanie się z Twoimi oszczędnościami w PPK w tej sytuacji? Zapraszam do lektury, w poniższym artykule wyjaśnię wszystkie kwestie z tym związane.

07 lipca 2020, Jarosław Froncz

Wiek uczestnika PPK

Kiedy przystąpić do PPK?

Dla kogo jest PPK? W jakim wieku najlepiej przystąpić do programu? Te pytania zadaje sobie wielu z nas. Nasz ekspert wyjaśnia, dlaczego każdy moment jest dobry na rozpoczęcie oszczędzania.

16 czerwca 2020, Monika Andrzejczyk

Więcej artykułów z odpowiedziami na pytania najcześciej zadawane przez pracodawców znajdziesz w zakładce Centrum wiedzy. Kliknij w poniższy przycisk, aby dowiedzieć się więcej. 

Scroll Up

Formularz zgłoszenia nieprawidłowości (anonimowy)

Podanie Twoich danych osobowych nie jest wymagane

Zgłoszenie reklamacji