Warto wybrać PPK w PFR TFI

Stoisz przed wyborem instytucji, której powierzysz zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi w Twojej firmie? Odkryj korzyści z PPK w PFR TFI!

W PFR TFI przygotowaliśmy kompleksową ofertę, dzięki której wdrożenie i obsługa PPK w Twojej firmie będą przebiegały sprawnie i angażowały jak najmniej Twojego czasu i środków. Zapewniamy pełne wsparcie naszych ekspertów na każdym etapie tworzenia i prowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych - zarówno w zakresie działań administracyjnych, operacyjnych, jak i szkoleń dla pracowników i pracodawców, komunikacji oraz obsługi zleceń.

Potrzebujesz więcej informacji o PPK? Odwiedź stronę www.pfrtfi.pl

Sprawdź, jak podpisać umowę o zarządzanie PPK

Interaktywna instrukcja krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces zawierania umowy.

Zapewniamy

No alt text available for image

Kompleksowe wsparcie oraz wysoką jakość

No alt text available for image

Przyjazny system do obsługi

No alt text available for image

Edukację i szkolenia

No alt text available for image

Doświadczenie i kompetencje

No alt text available for image

Zdalny proces wdrożenia i obsługi PPK

No alt text available for image

Wiarygodność i stabilność

No alt text available for image

Profesjonalnych zarządzających

No alt text available for image

Atrakcyjne opłaty za zarządzanie

No alt text available for image

Synergię Grupy PFR

Co nas wyróżnia

no alternative text available

Profesjonalny zespół do obsługi firmy

Przygotuje indywidualny harmonogram wdrożenia PPK uwzględniający specyfikę Twojej organizacji oraz komunikację z pracownikami. Pomoże przejść przez cały proces, przeszkoli z procedur i systemów, przekaże wzory formularzy, deklaracji i materiały dla pracowników. 

no alternative text available

Nowoczesny i intuicyjny system iPPK do obsługi programu

System iPPK to wsparcie we wdrażaniu i obsłudze PPK. Przyjazne narzędzie umożliwi sprawne zarządzanie programem  i wypełnienie obowiązków wobec pracowników, a także pozwoli na automatyzację procesów i ograniczenie zaangażowania z Twojej strony.

no alternative text available

Pomoc w wypełnieniu obowiązków pracodawcy

Pomagamy wypełnić obowiązki pracodawcy wynikające z przepisów o PPK. Podpowiemy kiedy i o czym poinformować pracowników, jak obsłużyć dyspozycje, w jaki sposób dokonać aktualizacji list zgłoszonych pracowników.

no alternative text available

Szkolenia i materiały informacyjne

Prowadzimy kompleksowe szkolenia dla Ciebie oraz Twoich pracowników zarówno w siedzibie firmy, jak i online. Osobom odpowiedzialnym za wdrożenie PPK przedstawimy szczegółowe zagadnienia związane z obsługą programu i działaniem systemu iPPK. 

Z nami wdrożysz PPK w kilku prostych krokach

Każdego dnia w Polsce powstaje około 1000 firm. One także są zobowiązane do utworzenia PPK, jeśli zatrudniają pracowników. Obowiązują je indywidualne terminy wdrożenia. Umowę o prowadzenie PPK w imieniu u na rzecz pracowników mogą podpisać już po 14 dniach od chwili zatrudnienia pierwszego pracownia i nie później niż 10. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął okres 3 miesięcy (90 dni) zatrudnienia tej osoby.

Jako przykład przyjmijmy przedsiębiorcę, który 1 marca zatrudnił pracownika. W takiej sytuacji umowę o prowadzenie PPK będzie mógł zawrzeć pomiędzy 15 marca a 10 czerwca, gdyż okres 90 dni od chwili zatrudnienia upłynie 30 maja. Umowę o zarządzanie z wybraną instytucją finansową powinien podpisać co najmniej 10 dni roboczych wcześniej i nie ma znaczenia to, czy nowy pracownik miał PPK u swojego poprzedniego pracodawcy. Należy pamiętać, że wybór instytucji finansowej powinien być dokonany z udziałem pracowników.

Harmonogram wdrażania PPK

Zmiana instytucji zarządzającej na PFR TFI

Poziom obsługi, oferowane wsparcie oraz narzędzia, a także osiągane wyniki inwestycyjne w każdej instytucji finansowej zarządzającej PPK mogą być różne. Pamiętaj, że w każdej chwili w porozumieniu z pracownikami możesz przenieść zarządzanie PPK do PFR TFI. Cały proces to tylko kilka etapów:

Zmiana instytucji zarządzającej na PFR TFI

Korzyści

Pracownicze Plany Kapitałowe to więcej niż tylko program systemowego oszczędzania. To inwestycja w przyszłość, dlatego program zaprojektowano w sposób, który pozwoli uzyskać korzyści przez wszystkie uczestniczące w nim strony - również pracodawcę. W tym miejscu dowiesz się, jakie korzyści możesz uzyskać dzięki PPK. 

no alternative text available

Pozytywny wizerunek pracodawcy

Z PPK zyskujesz  narzędzie motywacyjne, dzięki możliwości dokonywania dodatkowych wpłat do 2,5% wynagrodzenia.To znakomity sposób na wyróżnienie się na rynku jako pracodawca, który dba o przyszłość swoich pracowników.

no alternative text available

Łatwiejszy dostęp do finansowania

Dzięki zwiększeniu dostępności kapitału, środki gromadzone w ramach PPK mogą wspierać rozwój polskich firm i gospodarki.
 

no alternative text available

Lojalność i zaangażowanie pracowników

Coraz więcej osób oczekuje ze strony pracodawcy zaangażowania w kwestie społeczne. Pracodawcy, którzy spełniają te oczekiwania, mogą liczyć na większą satysfakcję z pracy i lojalność ze strony pracowników.
 

no alternative text available

Społeczna odpowiedzialność biznesu

W ocenie działalności biznesowej coraz częściej uwzględnia się zaangażowanie w kwestie społeczne i pracownicze. Inwestycja w PPK jest wyrazem troski o przyszłość pracowników i ich rodzin.
 

no alternative text available

Ulgi podatkowe i finansowe

Wpłaty do PPK finansowane przez pracodawcę stanowią dla niego koszt uzyskania przychodu, co obniża podstawę naliczania podatku dochodowego. Ponadto,  wpłaty na PPK nie są też wliczane do podstawy wynagrodzenia, od której ustalana jest wysokość składek emerytalno-rentowych.

no alternative text available

Bezpieczeństwo finansowe pracowników

Troszcząc się o bezpieczeństwo finansowe pracowników, pracodawcy mogą realnie przyczynić się do poprawy komfortu ich życia na emeryturze.
 

Niskie opłaty za zarządzanie

Atrakcyjne  stawki za zarządzanie to tylko jeden z wielu atutów PPK w PFR TFI. Ich poziom jest znacznie niższy niż maksymalny dopuszczalny przez ustawę (0,5% wartości aktywów netto subfunduszu w skali roku).

Aktualne stawki wynagrodzenia stałego za zarządzanie funduszami PPK

Pobierane przez nas wynagrodzenie za zarządzanie subfunduszem jest wliczone w cenę jednostki uczestnictwa.

Poza wynagrodzeniem za zarządzanie nie pobieramy żadnych opłat od pracodawcy ani od uczestnika PPK. Zapewniamy bezpłatną obsługę zleceń oraz dostęp do systemów, w tym:  

  • zamianę środków między subfunduszami oraz zmianę podziału bieżącej wpłaty do PPK, bez względu na ich liczbę w ciągu roku,
  • wpłaty do PPK, wpłaty powitalne i dopłaty roczne od państwa,
  • wypłaty i wypłaty transferowe, zwroty,
  • dostęp do systemu iPPK dla pracodawców oraz serwisu IAT FI dla uczestników.

Przydatne narzędzia

Multimedia

Szukasz informacji o PPK w formie krótkich filmów? Tutaj znajdziesz dodatkowe materiały.

Film instruktażowy iPPK

System iPPK to wsparcie dla każdego pracodawcy we wdrażaniu i obsłudze PPK. Pozwala na pełną obsługę PPK z dowolnego miejsca.
Obejrzyj krótki film, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich możliwościach iPPK.

Do pobrania

Potrzebujesz więcej szczegółowych informacji, a może szukasz wzorów dokumentów? Przygotowaliśmy dla ciebie zestaw najważniejszych plików. 

PPK W PFR TFI - NASZA OFERTA

Sprawdź naszą ofertę na utworzenie, zarządzanie i prowadzenie Pracowniczego Planu Kapitłowego.

PORADNIK PRACODAWCY

W tym dokumencie znajdziesz informacje, które pomogą Ci w sprawnym wdrozeniu PPK w Twojej firmie.

PROSPEKT INFORMACYJNY PFR PPK SFIO

Znajdziesz tu m.in. szczegóółowe informacje na temat praw przysługujących uczestnikom, polityki inwestycyjnej czy ryzyka związanego z inwestowaniem. 

To warto wiedzieć o PPK

Chcesz lepiej poznać PPK? Aby umożliwić Ci odkrycie wszystkich korzyści, jaki daje PPK, a także ułatwić korzystanie ze wszystkich jego możliwości, stworzyliśmy Centrum wiedzy o PPK, w którym nasi eksperci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania o PPK, wyjaśniają praktyczne aspekty związane z wdrożeniem i obsługą programu. W tym miejscu znajdziesz także niezbędne instrukcje i wzory dokumentów.

no alternative text available

Nie czekaj z oszczędzaniem w PPK

Niewiele osób, będąc na początku kariery zawodowej, myśli o emeryturze. Według najnowszych badań, zaledwie 30 proc. młodych Polaków oszczędza na ten cel. W wieku dwudziestu kilku czy trzydziestu lat skupiamy się na celach krótko- i średnioterminowych. Odkładamy raczej na wakacje, zakup auta czy własnego mieszkania, natomiast oszczędzanie na jesień życia odsuwamy na dalszy plan. Z jednej strony trudno się temu dziwić, bo perspektywa przejścia na emeryturę wydaje się bardzo odległa – więcej lat mamy do emerytury niż upłynęło od naszych narodzin. Jednak każdy dodatkowy rok oszczędzania może być na wagę złota! Im dłużej będziemy oszczędzać i im większe składki wpłacimy, tym większy kapitał na przyszłość możemy zbudować.

06 marca 2024, Monika Andrzejczyk

no alternative text available

PPK – z myślą o przyszłości rodzin

Jeden z naszych klientów - Związek Dużych Rodzin Trzy Plus – został wyróżniony nagrodą portalu Moje PPK przyznawaną w ramach programu „Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca”. Jest to wyróżnienie za szczególne zaangażowanie we wdrażaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Pracownicy organizacji bardzo licznie przystąpili do programu, ale dla związku PPK to coś więcej niż tylko system długoterminowego oszczędzania dla pracowników. Traktują je jako jeden z istotnych instrumentów wspierających rodziców, a także dorosłe pracujące dzieci pochodzące z dużych rodzin w budowaniu długofalowej stabilności finansowej.

26 kwietnia 2022, Natalia Soldecka

no alternative text available

PPK - maksimum korzyści przy minimalnych wpłatach

Uczestnicy PPK, których wynagrodzenie nie przekracza 1,2-krotnosci płacy minimalnej, mogą obniżyć wysokość swoich obowiązkowych wpłat z 2% nawet do 0,5%. Biorąc pod uwagę fakt, że pracodawca zawsze finansuje wpłaty w wysokości co najmniej 1,5% wynagrodzenia, taki uczestnik co miesiąc otrzymuje od pracodawcy na swój rachunek PPK aż 3 razy więcej środków niż sam wpłacił.

28 grudnia 2021, Piotr Sawczuk

Kliknij w poniższy przycisk, aby dowiedzieć się więcej.

Dołącz do Pracowniczych Planów Kapitałowych razem z PFR TFI i skorzystaj z możliwości, które oferuje program. Już dziś zadbaj o przyszłość swoich pracowników i rozwój Twojej firmy.

PPK to wybór, który procentuje.

Scroll Up

Formularz zgłoszenia nieprawidłowości (anonimowy)

Podanie Twoich danych osobowych nie jest wymagane

Zgłoszenie reklamacji