W 2019 r. Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN podpisał umowę inwestycyjną z Rainbow Tours SA. W ramach finansowania fundusz objął 34% udziałów w spółce zależnej – White Olive A.E., która jest operatorem hoteli.  Współpraca pozwoli wzmocnić pozycję White Olive na rynku greckim.

rodzaj finansowania

Rodzaj finansowania: objęcie udziałów w spółce zależnej

No alt text available for image

Udział funduszu: 9 mln euro

No alt text available for image

Łączna wartość projektu: 18 mln euro

Charakterystyka spółki

Rainbow Tours jest jednym z największych operatorów wycieczek w Europie Środkowej. Spółka działa już od ponad 30 lat, a od 2007 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio wyjazdowe spółki obejmuje podróże do niemal 100 krajów, do ponad 150 turystycznych destynacji.

Motywacja spółki do kapitałowej ekspansji zagranicznej

Inwestycja w spółkę White Olive pozwoli umocnić pozycję Rainbow Tours na rynku Unii Europejskiej i poprawi jej konkurencyjność. Rozwój działalności hotelowej jest naturalnym krokiem w rozwoju. Integracja pionowa pozwala na lepsze obłożenie hoteli, a także wydłużenie okresu działania.

Wybór kierunku ekspansji

Grecja jest jednym z głównych kierunków turystycznych oferowanych przez Rainbow Tours w Europie Południowej, jest też jednym z ulubionych kierunków zagranicznego wypoczynku Polaków. Inwestycja funduszu pozwoli na zwiększenie posiadanej bazy hotelowej i pozytywnie wpłynie na  dalszy rozwój spółki.

Efekty ekspansji

White Olive Hotels ma obecnie 3 hotele na wyspie Zakynthos. Finansowanie z funduszu pozwoli greckiej spółce rozbudować sieć o 2 kolejne hotele. W dalszej kolejności planowana jest druga runda finansowania, która zapewni środki na powiększenie sieci greckich hoteli Rainbow Tours do 7 obiektów.

 

Scroll Up

Formularz zgłoszenia nieprawidłowości (anonimowy)

Podanie Twoich danych osobowych nie jest wymagane

Zgłoszenie reklamacji