W 2021 r. Victoria Dom S.A. uzyskała z Funduszu Ekspansji Zagranicznej pożyczkę na dalszy rozwój działalności spółki. Celem inwestycji jest zwiększenie skali działalności na rynku niemieckim. Pozyskane środki przeznaczone są na zakup gruntów inwestycyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach w Berlinie i w Lipsku. Nowe inwestycje pozwolą spółce zbudować silną pozycję na niemieckim rynku mieszkaniowym.

rodzaj finansowania

Rodzaj finansowania: pożyczka

No alt text available for image

Udział funduszu: 7 mln euro

Charakterystyka spółki

Firma Victoria Dom posiada 21 lat doświadczenia. Tradycyjnie koncentrowała działalność na rynku warszawskim, od 2016 r. rozwija działalność deweloperską na rynku niemieckim. Victoria Dom z sukcesem zakończyła pierwsze inwestycje mieszkaniowe w Niemczech. Koncentruje się na dużych miastach, głównie Berlinie i Lipsku.

Motywacja spółki do kapitałowej ekspansji zagranicznej

Ekspansja to element długoterminowej strategii zmierzającej do dywersyfikacji przychodów. Strategia przewiduje koncentrację projektów w aglomeracjach, które zmagają się ze strukturalnym niedoborem mieszkań i dynamicznie się rozwijają. Przykładowo Berlin oferuje takie perspektywy z uwagi na przyrost mieszkańców, rosnącą długość życia, zwiększającą się liczbę jednoosobowych gospodarstw domowych.

Wybór kierunku ekspansji

Z punktu widzenia spółki, Niemcy są bardzo ważnym, perspektywicznym kierunkiem, stanowiącym uzupełnienie działalności dewelopera w Polsce. Ze względu na preferencje klientów najchętniej kupowane są tam większe mieszkania, zrealizowane w systemie wykończenia pod klucz. Prowadzone tam inwestycje pozwalają uzyskać marże wyższe niż w Polsce. 

Efekty ekspansji

W przyszłości Niemcy będą jednym z głównych rynków, na których spółka planuje swój rozwój. Deweloper planuje poszerzenie ekspansji także o inne duże aglomeracje. 

Scroll Up

Formularz zgłoszenia nieprawidłowości (anonimowy)

Podanie Twoich danych osobowych nie jest wymagane

Zgłoszenie reklamacji