szkolenia PPK

Zapraszamy na cykl szkoleń o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Jesteś pracodawcą, który zawarł z PFR TFI umowę o zarządzanie PPK i chcesz lepiej  poznać zasady PPK, swoje obowiązki oraz system do obsługi? A może jesteś pracownikiem i zastanawiasz się nad przystąpieniem do PPK w PFR TFI, ale nie wiesz, czy program jest dla Ciebie korzystny? Zapraszamy na kompleksowe szkolenia online w zakresie PPK. 

Dlaczego warto nawiązać współpracę z PFR TFI?

PFR TFI posiada bogate doświadczenie w inwestowaniu powierzonych środków. Obecnie zarządzamy łącznie 16 funduszami inwestycyjnymi. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, stworzyliśmy bogatą ofertę, którą kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw oraz inwestorów instytucjonalnych.

Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

AKTUALNOŚCI

No alt text available for image

Wzmacniamy rozwój gospodarczy Polski.

Zapewniamy Polakom skuteczne narzędzia do oszczędzania.

Budujemy przyszłość na solidnych fundamentach.

KOMENTARZE RYNKOWE

no alternative text available

Systematyczność – przepis na skuteczne oszczędzanie

Według danych Eurostatu z 2019 r. Polacy byli trzecim najmniej oszczędzającym narodem w Unii Europejskiej. Podczas gdy średnia europejska na koniec 2019 r. wynosiła 12,5%, w Polsce stopa oszczędności gospodarstw domowych to 3,6%. Z oszczędzaniem długoterminowym również nie jest lepiej. Według badań Fundacji Kronenberga, choć 80% gospodarstw domowych posiada nadwyżki finansowe, tylko 10% oszczędza na emeryturę.

12 sierpnia 2021, Piotr Sawczuk

no alternative text available

Powody, dla których warto inwestować za granicą

Dlaczego miałbym rozwijać swoją firmę za granicą? Takie pytanie stawia sobie wielu przedsiębiorców. Pomimo spowolnienia gospodarczego i większej niepewności na rynkach międzynarodowych spowodowanych przez pandemię COVID 19, badania wykazały, że blisko 45% respondentów rozważa rozpoczęcie działalności zagranicznej lub planuje to zrobić w trakcie najbliższego roku*.

30 lipca 2021, Natalia Soldecka

no alternative text available

Koncepcja inwestycji zagranicznej – pierwszy krok do współpracy z Funduszem Ekspansji Zagranicznej

Często można spotkać się z opinią, że ekspansja zagraniczna jest jednym z najlepszych sposobów na rozwój firmy. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż pozwala rozszerzyć kanały dystrybucji, dotrzeć do nowych klientów, przejąć konkurentów lub uzyskać lepsza efektywność produkcji. Każdego roku na kapitałową ekspansję zagraniczną decyduje się około 30 polskich firm. Firmy, które chciałyby wejść na rynek międzynarodowy przy wsparciu Funduszu Ekspansji Zagranicznej, powinny zacząć od pomysłu – koncepcji na swój międzynarodowy biznes.

30 czerwca 2021, Anna Para, Natalia Soldecka

Scroll Up

Formularz zgłoszenia nieprawidłowości (anonimowy)

Podanie Twoich danych osobowych nie jest wymagane

Zgłoszenie reklamacji