Wspólna inwestycja Funduszu Ekspansji Zagranicznej PFR TFI i Rainbow Tours w Grecji

Wspólna inwestycja Funduszu Ekspansji Zagranicznej PFR TFI i Rainbow Tours w Grecji

Fundusz Ekspansji Zagranicznej zarządzany przez PFR TFI S.A. zawarł kolejną umowę inwestycyjną,

tym razem dotyczącą rozwoju sieci własnych hoteli turystycznych Rainbow Tours S.A. w Grecji. Fundusz zainwestuje 9 mln EUR w grecką spółkę White Olive Hotels A.E. należącą do Rainbow Tours, z możliwością zwiększenia kwoty inwestycji Funduszu do 12,5 mln EUR.

White Olive Hotels ma obecnie 3 hotele na wyspie Zakynthos, z tego 2 już działające i jeden, którego budowa zostanie zakończona przed sezonem wakacyjnym 2019. Finansowanie z Funduszu pozwoli greckiej spółce rozbudować sieć o 2 kolejne hotele. W dalszej kolejności planowana jest druga runda finansowania, która zapewni środki na powiększenie sieci greckich hoteli Rainbow Tours do 7 obiektów.

Poprzednie upublicznione przez partnerów transakcje Funduszu Ekspansji Zagranicznej to między innymi finansowanie przejęcia spółek hostingowych w Rumunii przez R22 S.A., przejęcie niemieckiej grupy Vertikom z ASM S.A., inwestycja w recykling urządzeń elektronicznych z Elemental Holding S.A. na Litwie i inwestycja w spółkę zarządzającą chorwackim portem w Rijece z OT Logistics S.A.

– Oferta Funduszu Ekspansji Zagranicznej skierowana jest do polskich firm działających z powodzeniem w kraju i planujących rozszerzenie działalności poza granicami Polski. Cieszymy się ze wspólnej inwestycji z Rainbow Tours. To polska firma o ugruntowanej od lat pozycji. Mamy nadzieję, że konsolidacja sieci własnych hoteli w Grecji skutecznie przyczyni się do dalszego rozwoju polskiej spółki. Chętnie rozważymy kolejne wspólne projekty z Rainbow Tours w innych krajach – mówi Zbigniew Głuchowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Funduszem Ekspansji Zagranicznej w PFR TFI.